Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza
81 74 72 846
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie

Przed feriami odbyło się ważne wydarzenie dla pierwszaków -
zostali przyjęci w poczet czytelników naszej Biblioteki szkolnej.
Uroczystość miała miejsce w czytelni i wypożyczalni. Dzieci rozmawiały na temat biblioteki, księgozbioru, zasad poszanowania książek, poznały regulamin biblioteki - wykazały się dużym zasobem wiedzy, aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Następnie obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z Klubu Przyjaciół Biblioteki. Autorem scenariusza była Maja Paśnik, której koleżanki i koledzy z klasy wcielili się w role różnych książek wiodących nocą spór, która jest ważniejsza i ciekawsza. Pierwszaki słuchały z zainteresowaniem po czym poznać ciekawą książkę, jakie są prośby książek skierowane do dzieci, jakich zasad należy przestrzegać przy korzystaniu z biblioteki szkolnej. 
Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników.

Każde dziecko otrzymało w darze książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” wraz z broszurą dla rodziców, w ramach kampanii Instytutu Książki promującej wspólne, rodzinne czytanie „Mała książka-wielki człowiek”.
Najważniejszym momentem było dla wielu uczniów pierwsze samodzielne wypożyczenie książki z biblioteki. Uroczystość zakończyły zagadki literackie ze znajomości baśni i bajek. 

Mamy bardzo aktywne, zaangażowane, z dużym zasobem wiadomości pierwsze klasy! Życzymy im sukcesów w nauce i wielu pięknych wzruszeń podczas przygody z czytaniem!

Zajęcia poprowadziła Małgorzata Kozak; uczniowie którzy wystąpili w przedstawieniu to: Alicja Bołochowska, Maksymilian Długosz, Maja Paśnik, Kacper Maziarz, Natalia Łysakowska, Jagoda Szczucka, Emilia Mikołajczyk.

Dziękujemy wychowawcom klas pierwszych za współpracę, pierwszakom za aktywny udział w zajęciach, natomiast uczniom z klasy 6B za zaangażowanie, przygotowania i udane występy!