Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza
81 74 72 846
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie

Konkurs plastyczny pt. "Dworzec Lublin i Ja" był zorganizowany w celu promocji europejskich projektów Lublina oraz idei Unii Europejskiej w związku ze zbliżającym się Dniem Europy - 9 maja.

W tym roku tematyka dotyczyła jednego z głównych lubelskich projektów realizowanego przy wsparciu środków europejskich tj. „Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego", dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Konkurs skierowany był do uczniów klas szkół podstawowych, w dwóch kategoriach:

klasy I-III;

klasy IV-VIII.

Celem uczestników konkursu było ukazanie w formie artystycznej siebie na tle nowego obiektu - Dworca Lublin oraz udogodnień dla pasażera, w które został wyposażony.

Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wpłynęło ok. 200 prac i większość z nich była na wysokim poziomie. Komisja oceniała kreatywność, wyobraźnię, indywidualne podejście do tematu, walory artystyczne, pomysłowość oraz estetykę wykonania prac konkursowych.

W każdej kategorii wiekowej wręczone zostały nagrody od I do III miejsca oraz wyróżnienie. Upominki wręczał Pan Artur Szymczyk - Zastępca Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Pani Bernadeta Krzysztofik - Dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich.

Nominacje z SP10 otrzymały;

MILENA ZAJĄCZKOWSKA 4A

MARCELINA MARKIEWICZ 4A

Doceniona została również Pani Katarzyna Stanuch - nauczyciel, którego uczniowie zgłosili największą ilość prac do konkursu. Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i nadesłanie tylu pięknych prac oraz zapraszamy do udziału za rok!

Przypominamy, że najciekawsze prace prezentowane są na wystawie zorganizowanej na Placu Litewskim, którą można oglądać do dnia 14 maja. Na wystawie oprócz prac prezentowane są również fotografie z postępu budowy nowego Dworca Lublin.

Pani i Uczennicom Gratulujemy!