17 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera 5 odbyło się spotkanie z laureatami konkursów artystycznych. Uczniowie klasy V c naszej szkoły przygotowali na tę uroczystość przedstawienie pt. "O tym, jak kot nie znalazł się w herbie Lublina". Scenariusz, autorstwa pani Elwiry Kasperek - nauczyciela polonisty i wychowawcy klasy, został wzbogacony oprawą muzyczną przygotowaną przez panią Elżbietę Milę - Suską - nauczyciela muzyki. Inspiracją dla autorki była książka lubelskiej przewodniczki Magdaleny Mazur - Ciseł, zawierająca legendę "O mieszczce Jadwidze i wielkim pożarze" oraz kot Lucjan - zacny domownik.
Pani Elwira Kasperek, świadoma pasji wychowanków, tworzy role, scenografię i rekwizyty, z myślą o każdym uczniu, by każdy mógł aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu na miarę talentu, odwagi i umiejętności. Piątoklasiści bardzo lubią występy, doskonale bawią się podczas przygotowywania każdego spektaklu. Odrobina humoru sprawdza się nawet w oficjalnych sytuacjach, dlatego warto było zaprezentować przed tak znakomitą widownią tę nieco inną historię lubelskiego herbu.