Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza
81 74 72 846
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie

W piątek, 10 listopada, uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Upamiętnialiśmy wspólnie niezwykle ważny moment w historii naszego kraju, kiedy po 123 latach zaborów ponownie stał się on niepodległym państwem i wrócił na mapy świata.

Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego apelu, który zgromadził całą szkolną społeczność. Włączając się w akcję “Niepodległa do Hymnu!” odśpiewaliśmy hymn narodowy oddając wspólnie hołd bohaterom walk o wolność oraz świętując kolejną rocznicę niepodległości.

Podczas części artystycznej odbywającej się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klas 0-3 oraz 4-8 wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni i piosenki, a wyróżnieni w szkolnym konkursie recytatorskim deklamowali wiersze poświęcone ojczyźnie. Uczniowie klasy 6b zapoznali swoich kolegów z historią walki o niepodległość i radością z jej odzyskania.

Po części artystycznej wręczane były nagrody dla wyróżnionych i laureatów szkolnych konkursów plastycznych i językowych. Społeczność szkolna poznała także opiekunów zarządu samorządu uczniowskiego oraz uczniów, którzy głosami swoich koleżanek i kolegów zostali do niego wybrani.

Zwieńczeniem uroczystości było krótkie przemówienie Pana Dyrektora, w którym przypomniał uczniom wagę Narodowego Święta Niepodległości oraz odpowiedzialności i zobowiązań, jakie niesie ze sobą niepodległość.

Szkolne Świętowanie było pełna emocji i wzruszeń; było ono nie tylko prezentacją polskiej historii i kultury, ale także szansą na przypomnienie sobie i zrozumienie, jak wspaniałą, radosną rocznicą jest 11 listopada.